2016: Ferqê çımraviyarnayışan
No edit summary |
|||
Line 16: | Line 16: | ||
== Biyayışi == |
== Biyayışi == |
||
== |
==Merdışi== |
||
Aaron Pryor |
|||
Daniel Aaron |
|||
[[Category:2016]] |
|||
Jan Aas |
|||
Norman Abbott |
|||
Mamdouh Abdel-Alim |
|||
Abdül Settar Edhi |
|||
Muhammed Abdülaziz |
|||
Abe Vigoda |
|||
Ralph David Abernathy III |
|||
Abramov, Nikolay Viktoroviç |
|||
Achim Mentzel |
|||
Adil Karaağaç |
|||
Adnan Mersinli |
|||
Adnan Ziyalar |
|||
Adriana Benetti |
|||
Adrienne Corri |
|||
Mike Agostini |
|||
Natasha Aguilar |
|||
Ruben Aguirre |
|||
Hamdi Ahmed |
|||
Ahmet Ada |
|||
Ahmet Oktay |
|||
Ahmet Yakupoğlu |
|||
Ahtar Mansur |
|||
Leila Alaoui |
|||
Francisco X. Alarcón |
|||
Joe Alaskey |
|||
Alba Solís |
|||
Dick Alban |
|||
Edward Albee |
|||
Giorgio Albertazzi |
|||
Mircea Albulescu |
|||
Maria Luisa Alcala |
|||
Aleksandr Gutman |
|||
Ales Debeljak |
|||
Jean Alexander |
|||
Alexandre Astruc |
|||
George Alexandru |
|||
Ali Aliyev (profesör) |
|||
Ali Babaoğlu |
|||
Ali Beratlıgil |
|||
Farid Ali (oyuncu) |
|||
Muhammed Ali |
|||
Fazu Aliyeva |
|||
Tom Allin |
|||
Mario Almada |
|||
Altemur Kılıç |
|||
Rudi Altig |
|||
Amber Rayne |
|||
Amelia Bence |
|||
Amjad Sabri |
|||
Shaibu Amodu |
|||
Gabriele Amorth |
|||
Lorenzo Amurri |
|||
Ernestine Anderson |
|||
Wendell Anderson |
|||
Ángel de Andrés López |
|||
Andrew Grove |
|||
Andrzej Kopiczyński |
|||
Andrzej Zulawski |
|||
André Rousselet |
|||
Budi Anduk |
|||
Ann Emery |
|||
Anne Aasheim |
|||
Anton Pronk |
|||
António Mascarenhas Monteiro |
|||
Reginaldo Araújo |
|||
Hannes Arch |
|||
Arif Ahmet Denizolgun |
|||
Alfredo Armenteros |
|||
Arnold Palmer |
|||
Alexis Arquette |
|||
Arthur Anderson |
|||
Arthur Hiller |
|||
Asha Patil |
|||
Asım Can Gündüz |
|||
Atilla Manizade |
|||
Dalian Atkinson |
|||
Attila Özdemiroğlu |
|||
Augusto Giomo |
|||
Axl Rotten |
|||
Rubén Mendoza Ayala |
|||
Aydın Onur |
|||
Aydın Tansel |
|||
Patricio Aylwin |
|||
Ayten Arcasoy |
|||
Bahman Golbarnezhad |
|||
Abbas Bahri |
|||
Bahtiyar Şerifzade |
|||
Alyson Bailes |
|||
Jimmy Bain |
|||
Klaas Bakker |
|||
Balram Jakhar |
|||
Pratyusha Banerjee |
|||
Régis Barailla |
|||
Marcel Barbeau |
|||
Ardhendu Bhushan Bardhan |
|||
Eleanor Barooshian |
|||
Maria Lorenza Barreneche |
|||
Fredrik Barth |
|||
Gil Bartosh |
|||
Acar Başkut |
|||
Andy Bathgate |
|||
Hannes Bauer |
|||
Terence Bayler |
|||
Sally Beauman |
|||
Bedia Akarsu |
|||
Helena Benitez |
|||
Juliette Benzoni |
|||
Erika Berger |
|||
Gaston Berghmans |
|||
Bernardo Provenzano |
|||
John Berry (muzisyen) |
|||
Berta Cáceres |
|||
Bhumibol Adulyadej |
|||
Big Kap |
|||
Bill Nunn |
|||
Bircan Pullukçuoğlu |
|||
Balázs Birtalan |
|||
Black (şarkıcı) |
|||
Tony Blaz |
|||
Paul Bley |
|||
Blowfly |
|||
Maggie Blye |
|||
Bodil Malmsten |
|||
Yves Bonnefoy |
|||
Jeanette Bonnier |
|||
Adolf Born |
|||
Stephen W. Bosworth |
|||
Butros Butros-Gali |
|||
David Bowie |
|||
Jim Boyd (müzisyen) |
|||
Richard Bradford |
|||
Brian Bedford |
|||
Barry Brickell |
|||
John Brophy |
|||
Eric Brown (pilot) |
|||
Bruno-René Huchez |
|||
Bud Collins |
|||
Alp Buğdaycı |
|||
Burhan Bozdoğan |
|||
Burhanettin Bigalı |
|||
Mykolas Burokevičius |
|||
Michel Butor |
|||
Bülent Torpil |
|||
Loris Francesco Capovilla |
|||
Carina Jaarnek |
|||
Carlo Azeglio Ciampi |
|||
Caroline Aherne |
|||
Caroline Crawley |
|||
Antonio Carrizo |
|||
Tonita Castro |
|||
Maurice Cazeneuve |
|||
Celal Aliyev |
|||
Charmian Carr |
|||
Yvette Chauviré |
|||
Chen Zhongshi |
|||
Chiyonofuji Mitsugu |
|||
Christina Grimmie |
|||
Jok Church |
|||
Chyna |
|||
Cielito del Mundo |
|||
Franco Citti |
|||
Claude Estier |
|||
Claude Jeancolas |
|||
Otis Clay |
|||
Teofil Codreanu |
|||
Ronnie Corbett |
|||
Noreen Corcoran |
|||
Jeanne Cordova |
|||
Uri Coronel |
|||
Corry Brokken |
|||
Nicole Courcel |
|||
Jo Cox |
|||
Frances Cress Welsing |
|||
Cristiana Corsi |
|||
C. Martin Croker |
|||
Johan Cruyff |
|||
Marie Daëms |
|||
Meir Dagan |
|||
Dan Haggerty |
|||
Dan Hicks |
|||
David Cañada |
|||
David G. Hartwell |
|||
Peter Maxwell Davies |
|||
Glen Dawson |
|||
Maria Teresa de Filippis |
|||
Alain Decaux |
|||
Bryce Dejean-Jones |
|||
Michel Delpech |
|||
Antoine Demoitié |
|||
Deniz Uzmen |
|||
Peter Denton (futbolcu) |
|||
Dick Assman |
|||
Ljupka Dimitrovska |
|||
Isabelle Dinoire |
|||
Jenny Diski |
|||
Dominique D'Onofrio |
|||
Douglas Slocombe |
|||
[[Kategoriye:2016]] |
Revizyonê 26 Tışrino Verên 2016, seate 07:00 de
Seserre: | 16ıne | 17ıne | 18ıne | 19ıne | 20ıne | 21ıne | 22yıne | 23yıne | 24ıne | 25ıne | 26ıne |
Serri: | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |
2016 goreyê reqemanê romenan ra nuştışê cı MMXVI aseno.
Gregoryen | 2016 | |
Ab Urbe | 2769 | |
Teqwimê Ermeniyan | 1465 ԹՎ ՌՆԿԵ | |
Asuri | 6766 | |
Teqwimê Bahai | 172–173 | |
Teqwimo Bengalki | 1423 | |
Teqwimê Berberan | 2966 | |
İngılız | 64 Eliz. 2 – 65 Eliz. 2 | |
Teqwimê Budistan | 2560 | |
Teqwimê Myanmari | 1378 | |
Teqwimê Bizansi | 7524–7525 | |
Teqwimo İbranki | 5776–5777 | |
İran | 1394–1395 | |
Teqwimo Hıcri | 1437–1438 | |
Teqwimê Japonan | Heisei 28 (平成28年) | |
Teqwimê Korya | 4349 | |
Teqwimê Minguo | Çin 105 民國105年 | |
Thai solar | 2559 | |
Rna ser roco êne sureyaya.
Seramey
Qewmıyayışê dınya
Alaydayeni
Nobeli
Qewmıyayışê memleketi
Biyayışi
Merdışi
Aaron Pryor Daniel Aaron Jan Aas Norman Abbott Mamdouh Abdel-Alim Abdül Settar Edhi Muhammed Abdülaziz Abe Vigoda Ralph David Abernathy III Abramov, Nikolay Viktoroviç Achim Mentzel Adil Karaağaç Adnan Mersinli Adnan Ziyalar Adriana Benetti Adrienne Corri Mike Agostini Natasha Aguilar Ruben Aguirre Hamdi Ahmed Ahmet Ada Ahmet Oktay Ahmet Yakupoğlu Ahtar Mansur Leila Alaoui Francisco X. Alarcón Joe Alaskey Alba Solís Dick Alban Edward Albee Giorgio Albertazzi Mircea Albulescu Maria Luisa Alcala Aleksandr Gutman Ales Debeljak Jean Alexander Alexandre Astruc George Alexandru Ali Aliyev (profesör) Ali Babaoğlu Ali Beratlıgil Farid Ali (oyuncu) Muhammed Ali Fazu Aliyeva Tom Allin Mario Almada Altemur Kılıç Rudi Altig Amber Rayne Amelia Bence Amjad Sabri Shaibu Amodu Gabriele Amorth Lorenzo Amurri Ernestine Anderson Wendell Anderson Ángel de Andrés López Andrew Grove Andrzej Kopiczyński Andrzej Zulawski André Rousselet Budi Anduk Ann Emery Anne Aasheim Anton Pronk António Mascarenhas Monteiro Reginaldo Araújo Hannes Arch Arif Ahmet Denizolgun Alfredo Armenteros Arnold Palmer Alexis Arquette Arthur Anderson Arthur Hiller Asha Patil Asım Can Gündüz Atilla Manizade Dalian Atkinson Attila Özdemiroğlu Augusto Giomo Axl Rotten Rubén Mendoza Ayala Aydın Onur Aydın Tansel Patricio Aylwin Ayten Arcasoy Bahman Golbarnezhad Abbas Bahri Bahtiyar Şerifzade Alyson Bailes Jimmy Bain Klaas Bakker Balram Jakhar Pratyusha Banerjee Régis Barailla Marcel Barbeau Ardhendu Bhushan Bardhan Eleanor Barooshian Maria Lorenza Barreneche Fredrik Barth Gil Bartosh Acar Başkut Andy Bathgate Hannes Bauer Terence Bayler Sally Beauman Bedia Akarsu Helena Benitez Juliette Benzoni Erika Berger Gaston Berghmans Bernardo Provenzano John Berry (muzisyen) Berta Cáceres Bhumibol Adulyadej Big Kap Bill Nunn Bircan Pullukçuoğlu Balázs Birtalan Black (şarkıcı) Tony Blaz Paul Bley Blowfly Maggie Blye Bodil Malmsten Yves Bonnefoy Jeanette Bonnier Adolf Born Stephen W. Bosworth Butros Butros-Gali David Bowie Jim Boyd (müzisyen) Richard Bradford Brian Bedford Barry Brickell John Brophy Eric Brown (pilot) Bruno-René Huchez Bud Collins Alp Buğdaycı Burhan Bozdoğan Burhanettin Bigalı Mykolas Burokevičius Michel Butor Bülent Torpil Loris Francesco Capovilla Carina Jaarnek Carlo Azeglio Ciampi Caroline Aherne Caroline Crawley Antonio Carrizo Tonita Castro Maurice Cazeneuve Celal Aliyev Charmian Carr Yvette Chauviré Chen Zhongshi Chiyonofuji Mitsugu Christina Grimmie Jok Church Chyna Cielito del Mundo Franco Citti Claude Estier Claude Jeancolas Otis Clay Teofil Codreanu Ronnie Corbett Noreen Corcoran Jeanne Cordova Uri Coronel Corry Brokken Nicole Courcel Jo Cox Frances Cress Welsing Cristiana Corsi C. Martin Croker Johan Cruyff Marie Daëms Meir Dagan Dan Haggerty Dan Hicks David Cañada David G. Hartwell Peter Maxwell Davies Glen Dawson Maria Teresa de Filippis Alain Decaux Bryce Dejean-Jones Michel Delpech Antoine Demoitié Deniz Uzmen Peter Denton (futbolcu) Dick Assman Ljupka Dimitrovska Isabelle Dinoire Jenny Diski Dominique D'Onofrio Douglas Slocombe